Поиск по этому блогу

среда, 9 ноября 2016 г.

Фармакологічні аспекти наномедицини


     Основна ідея цього напряму – наноматеріали, як лікарські засоби нового покоління та контейнери для адресної доставки препаратів в біофазу дії (мішені). Що стосується першої частини то її розвиток пов’язується з відкриттям фулерену (С60). Походження терміну «фулерен» завдячено американському архітектору Річарду Фулеру, який створив напівсферичні архітектурні конструкції, що складалися з п’яти – та шестикутників. Вважається, що молекула фулерена є органічною, а кристал створений такими молекулами (фулеріт) є зв’язуючим ланцюгом між органічною та неорганічною речовинами. Поряд із сфероїдальними вуглецевими структурами в процесі синтезу утворюються також і циліндричні структури, так звані нанотрубки та наночастинки. Більшість нанотрубок складаються з декількох графітних шарів, вкладених один в один, або «надітих» на загальну вісь.





вторник, 8 ноября 2016 г.

Ризики та шкідливі наслідки використання наноматеріалів


     Медико-біологічний напрям в різних галузях нанотехнологій все більше набуває своєрідний відтінок, що бентежить не тільки науковців, але і політиків та простих людей. Сьогодні склалася ситуація, яку проходило людство. Мається на увазі суспільна думка щодо генетично модифікованих продуктів. Її противників стає все більше, незважаючі на значні успіхи та безпечні результати, що мали місце при впроваджені модифікованого інсуліну, гормону роста людини та вакцини від гепатиту В.
     Один із світових експертів в нанотоксикології Понтер Обердостер сказав «У більшості випадків обіцяння наномедицини є не чим іншим як окозамилюванням». І дійсно, деякі речі мають приваблений вигляд, але їх принцип роботи виявлено тільки в організмі експериментальних тварин. Він вірить, що процеси регулювання, які добре розвинуті у різних країнах світу, стануть на заваді небезпечності нових матеріалів. Більш того, якщо дослідження токсичності наносполук проводити тільки на здорових організмах (доклінічні або клінічні дослідження) небезпечна їх дія може мати місце у людей з деякими вадами здоров’я (чутливими) і перевірка цього вимагає окремих випробувань.







     Що таке наномолекулярна технологія?

   Це міждисциплінарна галузь фундаментальної і прикладної науки, в якій вивчаються закономірності фізичних і хімічних систем протяжністю порядку декількох нанометрів або часток нанометра.